Londýn 26. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Mladý utečenec, ktorý sexuálne napadol mladú ženu a škrtil ju, bol oslobodený od väzenia a bolo mu dovolené, aby sa nemusel zúčastniť „dôrazného a intenzívneho“ liečebného programu pre sexuálnych útočníkov kvôli jeho slabej angličtine. Informoval Breitbart. 

Ilustračné foto

Sudca Philip Statman odsúdil 18-ročného Eritrejčana Filmona Kbroma k 19 mesiacom v nápravno-ústavnom zariadení pre mladistvých, ale s podmienečným odsúdením, čo znamená, že pokiaľ v budúcich dvoch rokoch nespácha nijaký trestný čin, do zariadenia ísť nemusí.
Namiesto trestu mu sudca uložil zákaz vychádzania medzi 8 ráno a 7 večer na 10 mesiacov, 30-dňovú podmienku zúčastňovať sa na nápravnej aktivite a 180 hodín neplatených prác.
„Mám povinnosť chrániť tvoju obeť a taktiež aj verejnosť,“ povedal sudca na adresu utečenca. „Tvoja obeť značne trpela, ale si stále mladý muž a rozumiem, že v detstve a dospievajúcich rokoch si bol svedkom mnohých strašných udalostí.“
Utečenec Kbrom podišiel k 25-ročnej žene žiadajúc, aby ho nasledovala s úmyslom jej „niečo ukázať“ a popri tom si schytil svoj penis.
Štátny žalobca opísal situáciu, kedy po tom, čo žena slušne povedala „Nie, ďakujem“, ju schytil za zápästie a snažil sa ju odvliecť preč. Potom ju začal škrtiť, čo na jej krku spôsobilo odreniny a zástavu dýchania.
„Myslela, že omdlie a bála sa, pretože nevedela, čo sa udeje. Bola ho schopná odstrčiť, ale vtedy ju znova chytil za zápästie. Kričala: „Nechaj ma na pokoji“ a snažila sa ho znovu odstrčiť. Ale on ju schytil za pravý prsník a začal ju ohmatávať. Znova ho dokázala odstrčiť a vtedy ju chytil za ústa. Žena na polícií vypovedala, že jej „strčil prsty do úst ako rybu na háčik a držal jej líca“.
„Nevedela som, čo sa stane. Mohol ma zaškrtiť alebo znásilniť. Vystrašilo ma to a teraz sa bojím chodievať von sama. Necítim sa v bezpečí.“
Branislav Zaujec
 
Príspevok Spojené kráľovstvo: “Utečenec”, ktorý sexuálne napadol ženu, bol oslobodený od väzby. Liečebný program nemusí absolvovať, lebo má slabú angličtinu zobrazený najskôr Hlavné správy.