Poprad 28. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Spišskú Starú Ves a obec Matiašovce spojí vyše 1,3 kilometra dlhý cyklochodník. Finančné prostriedky na jeho vybudovanie plánuje mesto žiadať zo štátneho rozpočtu, prípadne z grantov cez Prešovský samosprávny kraj a ministerstvo hospodárstva, objasnil primátor Spišskej Starej Vsi Ján Kurňava. Jeho začiatok bude pri zdravotnom stredisku v Spišskej Starej Vsi

Ilustračné foto

Cyklochodník by mal slúžiť cyklistom, kolobežkárom, korčuliarom aj pre peších obyvateľov oboch lokalít, ktorí doteraz chodievali po štátnej ceste spájajúcej Spišskú Starú Ves s Matiašovcami.

V súčasnosti je projekt pred vyhlásením verejného obstarávania na dodávateľa stavby. „Začali sme s vysporiadavaním pozemkov, keďže je tam veľa vlastníkov. V tomto roku využijeme finančné prostriedky na vysporiadanie vlastníckych vzťahov,“ povedal pre agentúru SITA primátor Ján Kurňava s tým, že v roku 2021 pristúpia k samotnej výstavbe chodníka. Vysporiadanie pozemkov bude financované z rozpočtu mesta vo výške približne 15-tisíc eur.

Mesto Spišská Stará Ves plánuje v oblasti cyklodopravy aj ďalšie investície. „V budúcnosti chceme vybudovať cyklotrasu aj na opačnú stranu, smerom na Červený Kláštor,“ dodal Kurňava.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj