Aj takto reagujú občania na túto správu: Vypočítali priemernú hrubú mzdu Slováka. Prekročila tisíc eur.

Priemerná hrubá mesačná mzda na Slovensku v prvom štvrťroku tohto roka dosiahla 1 046 eur. Medziročne sa tak zvýšila o 4,38 percenta. Vyplýva to zo štatistického zisťovania Štvrťročný výkaz o cene práce ISCP, ktoré realizuje Ministerstvo práce a sociálnych vecí SR. Ako v tlačovej správe informovalo ministerstvo práce, v podnikateľskej sfére v prvom štvrťroku zarobili ľudia v priemere 1 090 eur, v nepodnikateľskej 908 eur.

Najvyššie mzdy v januári až marci tohto roka už tradične poberali zamestnanci v Bratislavskom kraji, kde sa priemer vyšplhal na 1 390 eur. Nasleduje Košický a Trnavský kraj. Naopak, najmenej za prácu dostali zamestnanci v Prešovskom kraji.

Najviac vzrástli medziročne priemerné mzdy v Trenčianskom kraji, a to o 6,1 percenta. O 5,7 percenta stúpli v Košickom, o 4,9 percenta v Trnavskom a v Nitrianskom kraji. V Bratislavskom kraji sa zvýšili o 4 percentá.

Najmenej narástli mzdy v Žilinskom kraji, o 3,4 percenta. Pri nezapočítaní miezd v Bratislavskom kraji by priemerná hrubá mesačná mzda za ostatné kraje Slovenska bola podľa ministerstva práce na úrovni 936 eur, teda klesla by o 110 eur, čo je viac ako 10,5 percenta.

Reakcia na Facebooku:

zdroj: etrend.sk