Bratislava 22. augusta 2018 (SITA/HSP/Foto:screenshot YouTube)
 
Slovenská speváčka Tya zverejnila videoklip k novému singlu Kompót. O text pesničky sa postaral Tomáš Hodermarský, autorom hudby je speváčkin dvorný producent Pavol Petrík, známy aj ako Paul Project.

Na snímke speváčka Tya

Pieseň podľa Tye vznikla celkom spontánne. „Chceli sme s producentom spraviť rýchlejšiu tanečnú pesničku. Keď nám Tomáš poslal text, veľmi sme sa na ňom zabávali, lebo je veľmi vtipný a zároveň aj veľmi realistický. Zobrazuje našu spoločnosť a vzťahy medzi mužom a ženou. Refrén piesne je v podstate slovné spojenie ‘zjedz kompót‘, ktoré ma vyjadriť vzdor a odpor žien k takým mužom, o ktorých v piesni spievam,“ priblížila mladá interpretka.
Videoklip k singlu situovali do dedinského prostredia, nakrútili ho na východnom Slovensku v Medzeve. Réžiu si zobral na starosti mladý umelec Tomáš Hodermarský, známy z pôsobenia v dvojici Tom a Elo. V hlavnej úlohe sa v klipe objavil práve Paul Project, ktorý si zahral lenivého manžela. „Jedným z mojich obľúbených filmov je Dedictví aneb Kurvahošigutntág, ktorý mam ikskrát napozeraný,“ povedal s úsmevom Pavol. „Nie som herec, ale snažil som sa stvárniť postavu manžela – sviniara čo najdôveryhodnejšie, tak dúfam, že sa diváci pri pozeraní videa dobre zabavia,“ dodal napokon.
Klik si môžete pozrieť tu
 

 
Príspevok Speváčka Tya zverejnila videoklip k singlu Kompót zobrazený najskôr Hlavné správy.