Bratislava 2. augusta 2019 (HSP/Foto:TASR/AP–Ng Han Guan, Pool)

Česká novinárka a publicistka Tereza Spencerová sa vo svojom dnešnom komentári venovala okrem iného aj obchodným vzťahom medzi Washingtonom a Pekingom

Ilustračné foto

Trump, ako informuje novinárka, bez ohľadu na výzvy svojho ministra financií a bez predbežného varovania uvalil dodatočné desaťpercentné dovozné clo na čínsky tovar v hodnote približne 300 miliárd dolárov, s platnosťou od septembra 2019.

Čo podľa Spencerovej značí, že obchodné rozhovory medzi Washingtonom a Pekingom nejdú podľa Trumpovych predstáv a Čína sa odmieta len tak “mýrnyx dýrnyx poddať”.

“Napríklad len čínsky nákup americkej sóje padol na pätnásťročné minimum, čo drví amerických farmárov, Trumpovych voličoc,” píše novinárka vo svojom komentári.

Podľa amerického ministra zahraničných vecí Mike Pompea sa Čína “chová zle už po dekády” a pohrozil, že uvalí na Peking sankcie v iránskom štýle, pretože “fungujú” a USA ich budú “uplatňovať všade”.

“Medzitým sa otvára druhý front obchodnej vojny, a to medzi dvoma hlavnými americkými ázijskými spojencami, Japonskom a Južnou Kóreou,” píše Spencerová v závere a dodáva, že Tokio vypustilo Soul zo svojho zoznamu krajín s preferenčným obchodom a už len čaká na “odvetnú salvu”.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj