Bratislava 8. júla 2019 (HSP/Foto: TASR/AP-Andrew Medichini)

Česká novinárka a publicistka Tereza Spencerová sa vo svojom pondelňajšom komentári venovala situácii spojenej s migrantmi

Na snímke pápež František (vpravo) si podáva ruku s migrantmi

Ako informuje novinárka, pápež František vyzval k vytvoreniu bezpečných humanitárnych koridorov, ktoré by zabránili opakovaniu tragédie z minulého týždňa, kedy rebelská raketa zasiahla líbyjské migračné detenčné stredisko, načo v zápätí do utekajúcich “väzňov” začali strieľať aj strážcovia.

“Moslimsko-bratská vláda z líbyjského Tripolisu už má očividne dosť západného kresťanského moralizovania, a tak hrozí, že všetky takéto zariadenia rovno zavrie a subsaharských migrantov, väzňov a otrokov pustia von. No a tak nejako to u nás chodí,” konštatuje novinárka.

Šéf tripoliskej vlády zatiaľ odletel do Istanbulu za Erdoganom, ktorý je jeho “hlavným spojencom” a súčasne je tiež, podľa Spencerovej,  profík v “handlovaní” so zadržiavanými migrantmi.

“Medzitým haftárovské rakety zasiahli tripoliské medzinárodné letisko, tri zranenia, jedno zničené lietadlo, no vraj je všetko už znovu v prevádzke,” píše na záver Spencerová.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj