Idlib 20. augusta 2018 (HSP/NewInform/Foto:TASR/AP-Ibaa News Agency, via AP)
 

Z Idlibu prišla pozitívna správa. Portál NewInform informoval o smrti poľného veliteľa Abu Bakr al Raviho z bandy Haiyaat Tahrir as Sham, banda je úzko spojená s Al Kaidou.

Ilustračné foto

Operácia na oslobodenie Idlibu z rúk protiasadovských bánd je pripravená a zaktivizoval sa aj ruský Specnaz a členovia špeciálnych síl sýrskej armády. Ruský Specnaz sa v Idlibe zúčastňuje špeciálnych bojových operácii proti teroristom spoločne so sýrskymi vládnymi vojskami a počas ofenzívy budú ruskí príslušníci Specnaz navádzať priamo ruské letectvo. V Idlibe nebudú bojovať Iránci a ani šiítsky Hizballáh.
Portál Al Masdar News priniesol informáciu o útokoch na poľných veliteľov protiasadovských zoskupení v Idlibe. V noci na piatok 17. augusta neznámi útočníci zlikvidovali Abu Bakr al Raviho, veliteľa bandy Haiyaat Tahrir as Sham. Abu Bakr al Ravi bol na americkej výplatnej listine a spoločne s ním zahynuli aj jeho dvaja osobní strážcovia. Auto Abu Bakr a Raviho narazilo na mínu v okrajových častiach Al Kusur.
Podľa posledných informácii neznámi ozbrojenci uskutočnili v sobotu ešte jeden útok na členov bandy Haiyaat Tahrir as Sham, bližšie informácie o výsledkoch sobotňajšieho útoku ešte nie sú známe. Podľa prvých informácii však zahynulo niekoľko členov zoskupenia, výbuch zničil jeden zo skladov bandy.
V provincii Idlib prichádza ku konfliktom medzi viacerými zoskupeniami teroristov, ktorých do Idlibu pozvážali autobusmi z celej Sýrie. Dôvodom sú stenčujúce sa zdroje, k posledným útokom sa však žiadna teroristická banda v Idlibe nehlási. Je preto veľmi pravdepodobné že za útokom a likvidáciou skúseného poľného veliteľa Abu Bakr al Raviho stoja Rusi alebo Sýrčania.

Abu Bakr al Ravi určite nebude posledným zlikvidovaným teroristom, ďalší budú nasledovať, mnohí zahynú ešte pred oficiálnym začatím ofenzívy sýrskych vládnych vojsk a Rusov v Idlibe.

 
Video 


 
Príspevok Specnaz sa zaktivizoval v Idlibe a výsledky sa dostavili. Ďalší zelený poľný veliteľ po smrti zobrazený najskôr Hlavné správy.