Madrid 26. februára 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Laszlo Balogh)

Španielske ministerstvo kultúry v stredu oznámilo, že ruší plánované vystúpenia operného speváka Plácida Dominga v Madride. Informovala o tom agentúra AFP a denník El País na svojej webovej stránke

Na snímke Placido Domingo

Španielsky minister kultúry José Manuel Rodríguez Uribes uviedol, že ministerstvo sa vystúpenia rozhodlo zrušiť po tom, ako Domingo prijal zodpovednosť v súvislosti s obvineniami zo sexuálneho obťažovanie žien. Predstavenia v Madride boli podľa El País naplánované na 14. a 15 mája.

Tenor v utorok prijal „plnú zodpovednosť za svoje konanie“ a ženy požiadal o odpustenie. Spevák až do utorka obvinenia rozhodne odmietal.
Domingo sa však v dôsledku týchto obvinení v októbri 2019 vzdal postu generálneho riaditeľa opery v Los Angeles, ktorý zastával od roku 2003. Zrušil aj účinkovanie v Metropolitnej opere v New Yorku a scénické predstavenie naplánované na apríl tohto roku v Japonsku pred olympijskými hrami v Tokiu.

Domingove vystúpenia zrušili aj Philadelphia Orchestra a opera v San Franciscu. Opera v Dallase odvolala jeho koncert naplánovaný na marec tohto roku.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj