Španielska polícia zadržala osem predpokladaných džihádistov marockého pôvodu

Barcelona 25. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Osem predpokladaných džihádistov marockého pôvodu, ktorí dlhodobo žijú v Španielsku a niektorí sú podozriví z prepojenia na atentáty v Bruseli z marca 2016, zadržala polícia v katalánskej metropole Barcelona.

Ilustračné foto

Informoval o tom dnes katalánsky vnútra Jordi Jané. Štyria zo zadržaných sú jednoznačne členmi teroristickej organizácie Islamský štát (IS), uviedol šéf katalánskej polície Josep Lluís Trapero v rozhovore pre televíznu stanicu TV3.

Podľa jeho slov síce neexistujú indície, že by zadržaní pripravovali útok v Katalánsku, aj tak však v tomto regióne ide o doteraz najvýznamnejší úder džihádistickej scéne.

Na začiatku vyšetrovania prípadu bol pred ôsmimi mesiacmi anonymný podnet občana týkajúci sa podozrenia na obchodovanie s drogami. Katalánska polícia si následne vymenila poznatky s kolegami zo španielskej a belgickej polície, ako aj španielskych tajných služieb.

Viacerí zo zadržaných vo veku 31-39 rokov boli už v minulosti trestaní kvôli účasti na organizovanom zločine, obchodovaní s drogami a menej závažným deliktom.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.