Jakarta 5. novembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Fauzy Chaniago)
 
Čierna skrinka tiež potvrdila, že rýchlosť a výška letu boli nestále

Na snímke čierna skrinka s letovými dátami z havarovaného indonézskeho lietadla spoločnosti Lion Air, ktoré sa zrútilo do Jávskeho mora v pondelok 29. októbra na Západnej Jáve v Indonézii

Údaje z čiernej skrinky havarovaného lietadla spoločnosti Lion Air preukázali, že stroj mal počas posledných štyroch letov problém s rýchlomerom. Na pondelkovej tlačovej konferencii to povedali šéf indonézskej Národnej komisie pre bezpečnosť dopravy a zástupca vyšetrovateľov s tým, že rovnaký problém malo lietadlo aj v deň pádu, ktorý si vyžiadal smrť všetkých 189 ľudí na palube. Čierna skrinka tiež potvrdila, že rýchlosť a výška letu boli nestále. Záchranári sa v súčasnosti snažia nájsť hlasový záznamník z kokpitu.
Lietadlo sa do Jávskeho mora zrútilo v pondelok 29. októbra len 13 minút po štarte z Jakarty. Úradom sa doteraz podarilo nájsť približne 140 vriec ľudských ostatkov, pričom identifikovali 14 osôb. Pozostalí sa už stretli so spoluzakladateľom Lion Air, ktorému jeden zo zúčastnených povedal, že ich spoločnosť zatiaľ nekontaktovala a neprejavila žiadny súcit s rodinami obetí.
 
Príspevok Spadnuté lietadlo malo počas posledných letov problém s rýchlomerom zobrazený najskôr Hlavné správy.