Londýn 1. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)

Gareth Southgate nahradil Sama Allardycea

Gareth Southgate sa v stredu oficiálne stal riadnym trénerom anglickej futbalovej reprezentácie. S tamojšou Futbalovou asociáciou (FA) podpísal zmluvu na štyri roky, podľa informácií BBC zarobí do dvoch miliónov libier ročne.

Na snímke anglický tréner Gareth SouthgateNa snímke anglický tréner Gareth Southgate

Southgate sa v septembri vzdal koučovania národného tímu do 21 rokov a dočasne prebral “áčko”, pri ktorom nahradil Sama Allardycea. V štyroch stretnutiach si pripísal dve víťazstvá a dve remízy.

“V týchto štyroch zápasoch som si nesmierne užil prácu s hráčmi, v mužstve je obrovský potenciál. Som veľmi hrdý, že som zasadol na lavičku Anglicka. Toto je však iba začiatok, teraz sa treba pozície zhostiť úspešne. Urobím všetko, aby naša krajina mala reprezentáciu, na ktorú bude hrdá a bude si užívať jej vystúpenia,” povedal 46-ročný Southgate.

Anglicko je jeden zo súperov Slovenska v kvalifikácii MS 2018, v septembri v Trnave zdolalo domáci výber 1:0. Vtedy bol na lavičke Anglicka ešte Allardyce, dovedna však na nej vydržal len 67 dní. Kvalifikačná odveta sa odohrá 4. septembra 2017 vo Wembley. Favorit F-skupiny je na čele tabuľky so ziskom 10 bodov o dva pred Slovinskom, SR patrí tretia priečka (6 bodov). Southgate bol v eliminácii pri triumfe nad outsiderom z Malty, remíze so Slovinskom a úspechu proti Škótsku. V medzištátnom prípravnom dueli so Španielskom sa zrodil nerozhodný výsledok.

Päťdesiatsedemnásobný bývalý reprezentant je štvrtý trvalý kouč Anglicka za uplynulé štyri roky. Pred nástupom do “dvadsaťjednotky” bolo jeho jedinou trénerskou skúsenosťou pôsobenie na klubovej úrovni v Middlesbrough, ktoré pod jeho vedením v roku 2009 zostúpilo z najvyššej súťaže.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.