Budapešť 26. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:George Soros Twitter)
 
Organizácie amerického finančníka Georgea Sorosa, ktoré sa vydávajú za humanitárne organizácie, využívajú tranzitné zóny, aby si vybudovali databázu o migrantoch prechádzajúcich cez tieto zóny. Povedal to v pondelok v Röszke na maďarsko-srbských hraniciach predseda parlamentného výboru pre obranu a vnútro Szilárd Németh z vládnej strany Fidesz.

Na snímke George Soros

Podľa agentúry MTI Németh zdôraznil, že toto tvrdenie vie doložiť zvukovým záznamom.
Ďalej pripomenul, že v roku 2015 sa niekoľko stoviek metrov od tranzitnej zóny v Röszke udial útok masy migrantov na hraničný priechod, ktorého sa zúčastnil aj Ahmed H. “Tohto človeka odsúdeného za teroristický čin sa pokúša oslobodiť maďarská ľavica, Sorosove medzinárodné organizácie i Brusel,” dodal opozičný politik.
Németh zdôraznil, že Maďarsko dokázalo svetu, že prisťahovalectvo je možné zastaviť, v čom boli z hľadiska živej sily, logistiky a materiálnej pomoci spojencami Maďarska krajiny Vyšehradskej štvorky, ale aj Srbsko a Macedónsko.
Predseda parlamentnej frakcie Fideszu Gergely Gulyás, ktorý spolu s Némethom navštívili tranzitnú zónu, povedal, že Sorosove organizácie urobia všetko pre to, aby útočili na Maďarsko pre hraničné zábrany postavené na južných hraniciach a aby spochybnili ich účinnosť.
 
Príspevok Soros v tranzitných zónach buduje databázu o migrantoch, tvrdí Fidesz zobrazený najskôr Hlavné správy.