Washington/Rím 7. júna 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Francois Mori)
 
Kontroverzný miliardár George Soros vyhlásil, že sa obáva blízkych vzťahov novej talianskej vlády s Ruskom. Podľa Sorosa, chce Kremeľ aj prostredníctvom tohto spojenectva dominovať a ovládnuť Európu. “Filantrop” taktiež obvinil Salviniho z toho, že ho platí Putin. Salvini však také niečo odmietol a tvrdí, že obdivuje Putina aj bez peňazí.

Na snímke George Soros

Kontroverzný miliardár George Soros presadzujúci extrémny liberalizmus a podriadenie krajín netransparentnej vláde mimovládnych organizácii uviedol, že sa veľmi obáva blízkosti novej talianskej vlády k Rusku. Podľa neho je toto onen aspekt, v ktorom sa nachádza zhoda novej vlády, pretože povedali, že sú ochotní zrušiť sankcie proti Rusku.
Podľa Sorosa sa Putin snaží dominovať Európe, nechce ju zničiť, ale využiť ju, pretože Európa má produktívnu kapacitu, zatiaľ čo ruská ekonomická pod Putinom vie využiť len suroviny a ľudí. Informoval casopisargument
Okrem toho Soros obvinil predsedu vládnej strany Liga, Mattea Salviniho z toho, že má blízky vzťah s ruským prezidentom Vladimírom Putinom a naznačil, že ho dokonca Putin platí. “Je potrebné vedieť, či je Salvini na výplatnej páske Putina,” rozohráva Soros hru na spôsob hry s Trumpom.
Nový minister vnútra Salvini však financovanie z Kremľa odmietol a povedal, že Putina považuje za jedného z najlepších štátnikov aj zadarmo. Salviniho strana Liga dokonca podpísala zmluvu o spolupráci s ruskou vládnou stranou Jednotné Rusko.
George Soros sa síce obáva, no Taliani majú konečne dôvod na radosť. Okrem dobrých vzťahov s Ruskom, nová vlastenecká vláda plánuje zastaviť prílev Afričanov a Salvini dokonca vyhlásil, že chce deportovať pol milión imigrantov.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Soroš sa obáva, že nová talianska vláda má blízke vzťahy s Ruskom zobrazený najskôr Hlavné správy.