Bratislava 16. februára 2018 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Premiér Robert Fico priznal svoje zlyhanie. Viac ako desať rokov mal ako predseda vlády spolu so svojimi straníckymi predsedami a poslancami samosprávnych krajov príležitosť riadiť odborné školstvo.
Na snímke Miroslav Sopko

V ten istý deň, kedy Robert Fico kritizuje stredné odborné školy, ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná oznamuje, že takmer 70 z nich dostane na modernizáciu svojho vybavenia 50 miliónov eur z európskych fondov.
Ficov argument o výpadku 63 percent v pracovných pozíciách navyše nie je správny, pretože nezohľadňuje fakt, koľko absolventov stredných škôl pokračuje v ďalšom štúdiu, hľadá si zamestnanie v zahraničí alebo sa uplatnilo v príbuznom odbore.
Súčasný stav odborného školstva musíme zlepšiť cez zmeny vzdelávacích programov štúdijných a učebných odborov, sledovaním údajov o zamestnanosti a motivačným zvýhodnením financovania určitých odborov pre potreby daného regiónu.
Miroslav Sopko – tieňový minister školstva za OĽANO
Redakciu informoval Dano Mitas komunikácia s médiami OĽaNO

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.