Nedávno sme sa rozhodli pripraviť si pre vás článok o exkluzivitách, ktoré nás pre konzolu PS4 čakajú. Až pri zozbieraní všetkých titulov sme si uvedomili, že to skutočne nebudeme stíhať ani hrať. A to hovoríme len o exkluzivitách. Nakoniec, je ešte len polovica februára a Sony už vydalo Nioh, Gravity Rush 2, Yakuzu a čo chvíľa dorazí aj Nier: Automata a veľkolepé RPG od tvorcov Killzone – Horizon Zero Dawn. Príbeh Aloy nám bol odhalený už dávno, sme teda nesmierne radi, že vydanie hry je už na dosah. To sprevádza pár televíznych spotov, bonusových videí a podobne, pár z nich teda v našom článku nájdete. 


Hrať budeme za Aloy, dievča nového ľudu, ktorý kráča po Zemi už pekných pár generácií. Čitateľov Refresheru by označila ako starý ľud, ktorý budoval svet pomocou technológií, o akých sa im ani nesníva. Niečo sa ale pokazilo a planétu teraz ovládajú veľké, menšie i gigantické stroje. Nikto nevie, odkiaľ sa vzali a čo sa stalo s ľuďmi pred mnohými rokmi. Práve Aloy je osobou, ktorá sa rozhodne (respektíve je predurčená) to zistiť.

Pôjde o RPG so stromom schopností, viacerými možnosťami, ako priviesť svojho súpera k zemi a taktiež sa môžeme tešiť na skutočne veľký open-world, po ktorom sa budeme môcť pohybovať aj rýchlo, i keď nám autori zatiaľ neprezradili, ako presne. Tešiť sa môžeme aj na objavovanie novodobého sveta a predchádzajúcej civilizácie, najmä toho, čo sa s ňou stalo.

Na záver tu máme gameplay video. Na základe neho si už o hre viete utvoriť patričný názor. Hlavne sa už asi viete rozhodnúť, či do toho pôjdete alebo nie. Naša novinárska kópia je už na ceste, pričom vám recenziu prinesieme ešte pred vydaním hry, ktoré je naplánované na 1. marec, exkluzívne pre PlayStation 4.