Bratislava 18. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, Martin Baumann)
 
Ministri životného prostredia a zahraničných vecí László Sólymos (Most-Híd) a Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD), podpredsedníčka Národnej rady SR Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) a šéfka klubu OĽaNO Veronika Remišová budú výboru pre nezlučiteľnosť funkcií vysvetľovať majetok, ktorý neuviedli v majetkovom priznaní. Konania voči nim otvoril výbor na utorkovom rokovaní.

Na snímke László Sólymos, Miroslav Lajčák, Veronika Remišová a Lucia Ďuriš Nicholsonová

Sólymos neuviedol majetkový podiel vo firme Slomik, Lajčák podiel na dome v obci Jarabina, Ďuriš Nicholsonová neuviedla, že vlastní chatu v Banskej Štiavnici, a v prípade Remišovej ide tiež o chatu v Pribyline.
Viacerí členovia výboru sa nazdávajú, že ide len o administratívne neúmyselné chyby, ale zákon je striktný. Previnilcom hrozia finančné sankcie, mohli by prísť o tri platy. Rozhodovať bude výbor na ďalšom rokovaní.
Na výbor prišla aj Ďuriš Nicholsonová, ktorá sa podľa vlastných slov nemieni vyviňovať a priznáva, že urobila hlúpu chybu. “Sama som sa udala výboru, chybu som urobila, ale nebolo mojím zámerom zatajiť nehnuteľnosť,” povedala poslancom s tým, že chatou sa všade chváli. Za chybu je však pripravená niesť následky.
Podpredseda výboru Róbert Puci zo Smeru-SD poznamenal, že zrejme nikto zo spomínaných štyroch verejných funkcionárov neurobil chybu vedome. “Ale zákon je striktný,” podotkol. Podobný názor má aj šéf výboru Vladimír Sloboda.
 
Príspevok Sólymos, Lajčák, Nicholsonová a Remišová vysvetlia majetok,ktorý neuviedli zobrazený najskôr Hlavné správy.