Košice 23. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Výrazný podiel na tesnom víťazstve hokejistov HC Košice nad Novými Zámkami mal 21-ročný útočník Dávid Šoltés

Po súboji s nováčikom súťaže zdvojnásobil svoj tohtosezónny gólový súčet a aj vďaka tomu bude trávenie vianočných sviatkov príjemnejšie.

Na snímke Dávid ŠoltésNa snímke Dávid Šoltés

Košičania mali za sebou prehry v Banskej Bystrici a Liptovskom Mikuláši a pred vlastnými divákmi chceli túto minisériu ukončiť. Z trojbodových ambícií bolo napokon iba víťazstvo 4:3 po predĺžení. “S Novými Zámkami sú to stále náročné zápasy. Hoci ich hráči mali za sebou dlhú cestu, mali veľmi dobrý pohyb, ktorým nás spočiatku zaskočili,” priznal útočník Dávid Šoltés. Ten gólom v prvej tretine upravil na priebežných 2:1, neskôr ďalším zásahom v tretej časti vyrovnal na 3:3. Druhý gól padol po dorážke Nagyovej strely, pri prvom zúročil prečíslenie dvoch proti jednému s Jurajom Milým. V rýchlosti stihol blafákom prekonať Chovana a následne ho zastavil až mantinel. Podobné kúsky už roky v zámorskej NHL predvádza hviezdny Alexander Ovečkin. “Trošku som to od neho odkukal (smiech). Bolo to však hlavne preto, lebo už som to neubrzdil a tak som sa radšej hodil na mantinel. Samozrejme, pre útočníka je skvelé, keď sa presadí. Aj vďaka tomu budú sviatky krajšie. Som však najmä rád, že som nimi pomohol k víťazstvu,” povedal Šoltés pre TASR. Šikovný útočník sa stáva expertom na dvojgólové zápasy. V minulej sezóne strelil deväť gólov, z toho trikrát mal dvojgólový zápas. “Nuž, rád by som už niekedy pridal aj tretí, ale som rád aj za tie dva,” poznamenal Šoltés, ktorý má po 31. kole na konte štyri góly.

O víťazný zásah “oceliarov” proti Novým Zámkom sa v predĺžení postaral obranca Ondřej Šmach. Pre neho to bol prvý gól v aktuálnej sezóne. “Sviatoční strelci dávajú góly cez sviatky,” humorne konštatoval český zadák.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.