Manchester 26. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Jon Super)
 
Legendárny futbalový tréner Sir Alex Ferguson opäť nadviazal pracovné spojenie so svojím niekdajším zamestnávateľom – anglickým klubom Manchester United. Ako referujú britské médiá, čoskoro 77-ročný rodák zo škótskeho Glasgowa (nar. 31. decembra 1941) bude ako konzultant radiť dočasnému koučovi “červených diablov” Olemu Gunnarovi Solskjaerovi, ktorý United povedie do konca aktuálnej sezóny

Na snímke Sir Alex Ferguson

Ferguson strávil na Old Trafforde ako hlavný kormidelník dlhých 27 rokov (1986-2013). Manchester United dostal nielen na absolútne anglické výslnie, keď mužstvo pod jeho vedením vyhralo 13 majstrovských titulov v Premier League, dvakrát navyše dosiahol aj európsky klubový vrchol v podobe triumfu v Lige majstrov (1999 a 2008). Ferguson nebude zamestnanec na plný úväzok. Bude však úzko spolupracovať so Solskjaerom.
Podľa najnovších informácií má do štruktúr klubu namierené aj ďalší z niekdajších Fergusonových zverencov. Bývalý dánsky reprezentačný brankár Peter Schmeichel sa má podľa denníka The Guardian uchádzať o post futbalového riaditeľa klubu.
 
Príspevok Solskjaerovi bude z pozície konzultanta pomáhať Sir Alex Ferguson zobrazený najskôr Hlavné správy.