Šokujúce video zo zadržania študentov vo Francúzsku. A militantní ochrancovia práv mlčia?

Paríž 8. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto: Sputnik Screenshot: Negar)
 
Francúzsky minister školstva Jean-Michel Blanquer uznal, že video zo zadržania študentov políciou, v ktorom študenti kľačia na kolenách s rukami za hlavou, je “šokojúce”

Na snímke študenti

Hrozivé video z  Mantes-la-Jolie bolo publikované vo štvrtok. Okamžite sa stalo predmetom debát na sociálnych sieťach. Na obrázkoch je vidieť protestujúcich proti zmenám vo vzdelávaní, ako kľačia na kolenách a majú ruky za hlavou. Okolo nich je poriadková polícia v helmách a nepriestrelných vestách so štítmi.
Francúzsky minister školstva Jean-Michel Blanquer dostal v rádiu France Inter priestor, aby sa k tomuto videu vyjadril: “Sú to šokujúce zábery. Existujú šokujúce zábery, pretože sa nachádzame v klíme násilia na výnimočnej úrovni”.
“Klímou n ásilia na výnimočnej úrovni” má na mysli protesty žltých viest, ktoré v krajine prebiehajú už tretí týždeň. Dnes sa opäť očakávajú veľké protesty, ktorým bude polícia čeliť spolu s vojenskou políciou (Gendarmerie).
Blanquer vyzval tých, ktorý s veľkou dávkou emócií reagujú na toto video, aby sa nad ním následne zamysleli: “Čo sa stalo? Sú tam takí, ktorí do týchto škôl nechodia, majú viac ako dvanásť rokov… a im sa podarilo zhromaždiť študentov v týchto školách?”
Títo ľudia útočili na políciu, ktorá sa ich snažila zneškodniť, preto boli postavení proti stene, dodal.
Video si môžete pozrieť tu

 
 
Príspevok Šokujúce video zo zadržania študentov vo Francúzsku. A militantní ochrancovia práv mlčia? zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)