„V tele Mareka Svatoša sme našli stopy po kodeíne, morfiu i liekoch na tlmenie úzkosti,“ prezradil pre Denver Post súdny lekár mesta Denver Douglas Conty, ktorý našiel v tele bývalého hráča NHL aj stopy po návykovej látke.


Svatoš žil v Denveri so svojou manželkou a dvomi synmi.
Foto: Facebook

Marek sa však snažil so svojimi problémami bojovať. Dokonca aj podstúpil odvykaciu liečbu a podľa koronera mal podozrenia na depresiu i samovražedné sklony. „Na mieste činu dokonca boli nájdené aj pomôcky na užívanie drog,“ vysvetľuje súdny lekár County a doplnil: „Presnejší rozbor krvi našiel stopy po kodeíne, morfiu a antidepresívach s názvom Xanax.“ Marek sa nepredávkoval, ale na druhý svet ho mala odprevadiť nešťastná kombinácia liekov.


Svatoš patril medzi najväčšie talenty slovenského hokeja  na začiatku nového milénia.
Foto: archív

Ťažko povedať, čo viedlo rodáka z Košíc k uchýleniu sa ku drogám. Denník Plus JEDEN DEŇ ako prvý vytiahol, že podľa špekulácií mohol mať problémy v manželstve a hovorilo sa aj o jeho rozvode s manželkou Dianou. „To je hlúposť, o tom by som vedel,“ vyvrátil pre nás klebety jeho blízky kamarát a brankár LA Kings Peter Budaj.

Mareka Svatoša našla na začiatku novembra jeho manželka bez známok života v coloradskom Denveri, kde spolu žili aj s dvomi synmi Markom Davidom (6) a Milanom (3). Prvá pitva neodhalila presné príčiny smrti bývalého reprezentanta. Marek pred smrťou napísal aj svoju závet.


Marek Svatoš hral naposledy v drese Košíc v sezóne 2013/14.
Foto:  TASR

„V poslednej vôli napísal, že v prípade smrti si želá, aby bol pochovaný v rodných Košiciach. Iste, chcela by som ho mať blízko seba, ale budem rešpektovať želanie nevesty Dianky. Ak bude chcieť pochovať Marka v Denveri, nebudem namietať,“ zverila pre Plus JEDEN DEŇ ťaživé tajomstvo Svatošova mamina Renáta (59). Košičana nakoniec v USA spopolnili a jeho popol by mal byť uložený  pri otcovi, ktorý zomrel pred šiestimi rokmi na zlyhanie srdca. b7valý hráč Colorada, Ottawy, Nashvillu či SLovana odohral posledný zápas v drese rodných Košíc v sezóne 2013/14 a tešil sa aj z majstrovského titulu, ktorý však príliš neoslávil. Ponáhľal sa vtedy za manželkou, ktorá bojovala v tom čase s onkologickým ochorením. Dnes je však už v úplnom poriadku.


Marek by mal odpočívať vedľa svojho otca (vpravo) v Košiciach.
Foto:  reprofoto