Svet 4. januára 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Hassan Ammar)

Turínske centrum CESNUR (Center for Studies on New Religions), vo svojej štúdii píše, že v roku 2016 bolo kvôli viere zavraždených 90 000 kresťanov.

Riaditeľom centra CESNUR a vedúci štúdie Dr.Massimo Introvigne približuje, prečo sú kresťania prenasledovaní, je to hlavne z dvoch dôvodov.

Ilustračné fotoIlustračné foto

”Po prvé ich vyhlásenia o mieri provokujú viacej agresívne skupiny, a po druhé, ich sociálne predstavy o živote, rodine a chudobe stoja v priamo kontraste proti mocným,” cituje Introvigneho server Breitbart News.

Kresťanov prenasledujú hlavne moslimovia, píše sa v správe 2016 “World Watch List,” ktorú vydala organizácia Open Doors.

V správe sa okrem iného píše, že 9 z 10 najväčších krajín, kde kresťania trpia extrémnym prenasledovaním, má populáciu, ktorú tvorí aspoň polovica moslimov.

Vo väčšine moslimských krajín, kresťanov utláčajú rôzne teroristické organizácie, ako napríklad Boko Haram, len v Nigérii táto organizácia zavraždila viacej ako 10 000 kresťanov, a to len za posledných 12 rokov.

Dr. Introvigne zdôrazňuje, že vo viacerých krajinách, je prenasledovanie kresťanov podporované samotnými vládami.

”Niekoľko moslimských krajín ma zákony, trestajúce konverzáciu od islamu k inému náboženstvu…iné majú zákony proti rúhaniu, a niektoré majú dokonca tendenciu uvažovať o akejkoľvek kritike islamu ako o rúhaní,” približuje Dr. Introvigne.

Budúci mesiac bude vydaná ročná štúdia Cesnur, v ktorej sa okrem iného píše, že vo svete je prenasledovaných 500 až 600 miliónov kresťanov, ktorým je zabránené slobodne praktizovať svoju vieru. Informácie sa objavili na oficiálnej stránke CESNUR.

Samuel Poništ