Z veľkého šoku sa spamätáva český futbal. V nedeľu totiž našli obeseného Františka Rajtorala, obrancu tureckého Gaziantepsporu. Vo svojom byte z neznámych príčin spáchal samovraždu, mal len 31 rokov.

Informovali o tom tamojšie médiá, ešte šokujúcejší je spôsob smrti. Rajtoral podľa tureckého portálu fanatik.com spáchal samovraždu, keď sa vo svojom byte obesil.

Našli ho až susedia, ktorí zavolali políciu. Za všetko vraj mohli rodinné dôvody, ktoré bývalého hráča Viktorie Plzeň či Baníku Ostrava dohnali k tomu najhoršiemu.

„Neprišiel na tréning, tak som šiel k nemu domov. Dvere boli zamknuté, ale v oknách sa svietilo. Potom mi polícia povedala, čo sa stalo. Je mi to veľmi ľúto,“ tvrdí predseda klubu Ibrahim Kizil.

Navonok pôsobil Rajtoral uvoľnene a usmievavo, ako tvrdí český portál idnes.cz, „sympatický blondiak mal psychické problémy. V priebehu angažmánu v Ostrave trpel únavovým syndrómom. V Plzni však potom ožil.“

Odchovanec Příbrami strávil najväčšiu časť profesionálnej kariéry v Ostrave a najmä v Plzni, kde zažil najlepšie roky. Získal tam dva české tituly a dva postupy do skupinovej fázy Ligy majstrov. V zahraničí pôsobil krátko. V nemeckom Hannoveri vydržal len pol roka, po návrate do Plzne odišiel do spomínaného Gaziantepsporu.