Šokujúca obrana: Vlado (15) podľa polície zabil suseda Vladimíra (+49). Jeho obhajca vyrukoval s prekvapujúcou verziou

Prepustenia sa nedočkal! Vlado (15), ktorý mal pred týždňom podľa polície zabiť v Banskej Štiavnici svojho suseda a menovca Vlada († 49), sa dostal včera predpoludním pred Okresný súd v Žiari nad Hronom. Ten rozhodoval o jeho väzbe a po hodine a pol aj vyniesol verdikt: Vlado zostáva za mrežami. Po odchode zo súdu sa mladík nikomu neprihovoril. Ani rodičom!

Šokujúca obrana: Vlado (15) podľa polície zabil suseda Vladimíra (+49). Jeho obhajca vyrukoval s prekvapujúcou verziou

Vlado si po príchode na súd tvár nezakrýval. Do budovy súdu vkročil v putách a s chladným pohľadom. Keď však vyšiel opäť von s putami na rukách a bolo jasné, že putuje do väzby, tvár si už zakrýval papiermi.

„Ľutuje skutok, ktorého sa dopustil, a sťažnosť proti vzatiu do väzby si nepodal,“ povedal právny zástupca mladíka Jozef Bóna a doplnil: „Jediné, čo môžem povedať, je, že mladistvému podávali alkoholické nápoje a to viedlo k spáchaniu trestnej činnosti,“ zdôraznil Jozef Bóna. Vlado sa počas odchodu neprihovoril ani rodičom, ktorí všetkých presviedčali, že ich syn nezabíjal.

9.05 h 19. 11. 2017 Žiar nad Hronom Okresný súd: Vlada privádzajú na pojednávanie.

9.05 h 19. 11. 2017 Žiar nad Hronom Okresný súd: Vlada privádzajú na pojednávanie.

Foto: autor

„Myslíme si, že to nebolo tak, ako sa to doteraz prezentovalo. Nesedeli spolu v krčme, ani spolu domov neodišli. Je pravda, že medzi nimi vznikla potýčka, ale vôbec nie v krčme a ani ho tam nezabil. Dal mu len v sebaobrane tri razy päsťou. Potom ho našiel ležať na ceste a ešte mu pomáhal. Podľa mňa ho zabil autom niekto tretí. Náš syn nie je vrah,“ tvrdila mama.

„Vladko mal ísť na liečenie, ale štát mu nič nevybavil. Na sociálke som povedal, že budete ho riešiť až vtedy, kým niekoho nezabije. To sa nakoniec aj stalo,“ prízvukoval mladíkov otec.

Mladík prepadol už v prvej triede

Podľa rodičov bol Vlado odmalička hyperaktívny a problémový chlapec. „Bol aj vo viacerých zariadeniach. Z Čerenčian dokonca ušiel. Nedokončil ani základnú školu, v prvej a tretej triede prepadol. Raz bol v takom zariadení, kde sa mali len modliť, ale on sa nemodlil, lebo je pohan,“ hovorí jeho matka. Rodina žiadala súdom aj druhú pitvu. „Trváme na tom, že náš syn ho nezabil, ale tretia osoba, a veríme, že pitva to dokáže,“ dodala.

10.45h 19. 11. 2017 Žiar nad Hronom Okresný súd: Po odvedení mu mama zakývala.

10.45h 19. 11. 2017 Žiar nad Hronom Okresný súd: Po odvedení mu mama zakývala.

Foto: autor

Motív nepoznajú

Tragédia v banskoštiavnickej časti Štefultov sa stala v utorok okolo pol desiatej večer. Obeť, 49-ročný Vlado, a jeho 15-ročný menovec sa mali stretnúť v miestnej krčme, kde sa medzi nimi strhla hádka. Krátky čas nato, len kúsok od domu, v ktorom chlapec býva, mal Vlado staršieho muža surovo zabiť.

Polícia chlapca už obvinila zo zločinu zabitia. Motív je zatiaľ neznámy. „Za tento zločin hrozí 3 až 8 rokov za mrežami. Ak je obvinený mladistvý, trest sa znižuje na polovicu,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

ZDROJ >>

Komentujte :)