Vzorné správanie, žiadne disciplinárne problémy a počas celého pobytu v base bezproblémová. Taká má byť podľa novozískaných informácií maďarského portálu Bors Eva Rezešová. A aj vďaka tomu má vraj veľkú šancu, že bude po dvoch tretinách trestu prepustená na slobodu. Von by sa tak mohla dostať už v polovici budúceho roku.

V rodine Rezešovcov tak môžu pomaly otvárať šampanské. Eva, ktorá bola odsúdená na deväť rokov, sa tak môže dostať von už po uplynutí šiestich.

Život s Rezešovou

O Rezešovej pred nedávnom prehovorila aj jej niekdajšia spoluväzenkyňa. Žena, ktorú prepustili na slobodu v máji minulého roku, tvrdí, že spočiatku ju v base nemali v láske. Mala totiž milionárske maniere, ktoré ich provokovali. Napríklad používala zásadne iba kozmetiku a veci, ktoré jej posielala rodina a z ktorých kričalo, aké sú drahé. Časom sa však zmenila, odmietala luxus a snažila sa zapadnúť medzi ostatné väzenkyne.

Po maďarsky ako po slovensky

Tie si ju vraj napokon obľúbili a dnes jej nepovedia inak ako Evi. Prominentná odsúdená nemá podľa slov prepustenej ženy žiadne výhody ani úľavy. Každé ráno o šiestej má budíček. Cez deň sa venuje šitiu vo väzenskej dielni, za čo dostáva aj plat. A po maďarsky sa vraj naučila tak dobre, že by sa vedela sama obhájiť na ktoromkoľvek maďarskom súde! Varholíková Rezešová vo väzení údajne trochu pribrala, ale stále je štíhla, a svoje blond vlasy si prefarbila na svetlohnedé. 

Podľa bývalej spoluväzenkyne by si chcela zvyšok trestu odpykať vo väznici, ktorá je bližšie k Slovensku. V Budapešti ju pravidelne navštevujú jej dve dcéry a matka.

Za čo sedí? 
Eva Varholíková Rezešová spôsobila smrteľnú dopravnú nehodu na maďarskej diaľnici 21. augusta 2012. Na svojom aute pod vplyvom alkoholu nabúrala do zadnej časti iného osobného auta. Posádka nehodu neprežila, v plameňoch zahynuli štyria ľudia.