Polícia pri razii v prístave v anglickom Doveri zadržala 18-ročného podozrivého zo spáchania teroristického útoku v londýnskom metre.

Mladík, ktorý je momentálne zadržiavaný na policajnej stanici v Londýne, má byť údajne „problematickým adoptovaným dieťaťom“. Na povrch sa však dostávajú šokujúce skutočnosti. 

18-ročného muža zadržala polícia už dva týždne pred útokom

Ak je to skutočne pravda, ostro kritizovaný príspevok Donalda Trumpa na sociálnej sieti sa celkom nemýlil. Trump totiž vyhlásil, že za útok môže muž, o ktorom britská polícia dobre vedela.

Penelope Jones (71) a jej muž Ronald (88), u ktorých pravdepodobný atentátnik prebýval, sa venujú pestúnstvu detí. Za tridsať rokov sa im ich podarilo vychovať 268. Posledných osem detí patrilo do radov utečencov.

Páru, ktorý je v susedstve mimoriadne vážený, však s 18-ročným mladíkom nedávno došla trpezlivosť. Ako opisuje blízka priateľka rodiny, chlapec nezapadol: ,,Momentálne majú dvoch chlapcov, obaja sú utečenci. Jeden je tichý a slušný, ten 18-ročný je otrasný.“

„Viem, že ho pred dvoma týždňami zadržala polícia, neviem však prečo. Potom sa vrátil k rodine, ale Penny ho už ďalej nechcela chovať. Nezvládala ho,“ odhalila šokujúce fakty rodinná známa.