Prešov 4. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Budovanie miestnych a regionálnych sietí sociálnej ekonomiky a podnikanie ako nástroj k dosahovaniu spoločensky prospešných cieľov v mimovládnych neziskových organizáciách bude témou odborného seminára, ktorý sa uskutoční 11. septembra v Prešove

Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter (Smer-SD)

Podujatie sa koná v rámci Iniciatívy Európskej Komisie European Social Economy Regions 2019. Organizuje ho Odbor sociálnej ekonomiky Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR, Implementačná agentúra MPSVR SR a Prešovský samosprávny kraj.

“Cieľom odborného seminára je pomôcť subjektom pôsobiacim v neziskovom sektore zorientovať sa v priestore sociálnej ekonomiky na Slovensku v kontexte novej legislatívy a zároveň ich primäť vnímať aj podnikanie ako možný nástroj k dosahovaniu spoločensky prospešných cieľov,” uviedla manažérka pre disemináciu národného projektu Inštitút sociálnej ekonomiky z Implementačnej agentúry MPSVR SR Marcela Kukučková.

Hovoriť sa podľa jej slov bude o sociálnej ekonomike, o tom, ako využívať podnikanie primárne k dosahovaniu spoločensky prospešných cieľov a zároveň aj o skúsenostiach s implementáciou sociálneho podnikania v Prešovskom kraji.

“Účastníci odborného seminára dostanú dôležité informácie o budovanej sieti Regionálnych center sociálnej ekonomiky, ktoré poskytujú záujemcom o sociálne podnikanie bezplatnú podporu,” dodala Kukučková.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj