Seattle 25. augusta 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP/Invision-Casey Curry)
 
Sochu venovanú zosnulému americkému spevákovi Chrisovi Cornellovi odhalia v Seattli až 7. októbra. Pôvodne tak plánovali spraviť 29. augusta. Dielo v životnej veľkosti z dielne Nicka Marrasa odhalia v Museum of Pop Culture (MoPOP).

Na snímke Chris Cornell

Sochu dala vyrobiť vdova po hudobníkovi Vicky Cornell. “Môj manžel mal jeden z najúžasnejších hlasov v histórii rockovej hudby a bol tiež jedným z najlepších a najplodnejších básnikov svojej doby,” uviedla Vicky Cornell. “Pre MoPOP je veľkou cťou prijať tento darček od Vicky Cornell a vzdať tak česť jednému z najsilnejších a najdôležitejších hlasov v populárnej hudbe,” povedal umelecký riaditeľ múzea Jasen Emmons. Po odhalení sochy bude nasledovať projekcia koncertného záznamu kapely Soundgarden z losangeleského klubu The Wiltern.
Chris Cornell sa narodil 20. júla 1964 v Seattli. Preslávil sa najmä ako spevák a gitarista kapely Soundgarden, ktorá vznikla v roku 1984 a patrila medzi priekopníkov grungeu. S formáciou vydal šesť štúdioviek, medzi ich najznámejšie skladby patria napríklad Spoonman, Black Hole Sun či Black Rain.
S kapelou Audioslave uviedol na trh v rokoch 2002 až 2006 tri albumy a so skupinou Temple of the Dog zas v roku 1991 eponymnú nahrávku. Cornell, ktorý mal hlasový rozsah takmer štyri oktávy, sa venoval aj sólovej kariére. Vydal albumy Euphoria Morning (1999), Carry On (2007), Scream (2009), Higher Truth (2015) či živú nahrávku Songbook (2011). Za skladbu The Keeper z filmu Kazateľ Kalašnikov (2011) ho nominovali na Zlatý glóbus. Je tiež spoluautorom a interpretom piesne You Know My Name z bondovky Casino Royale (2006). Americký dvojtýždenník Rolling Stone ho označil za deviateho najlepšieho speváka všetkých čias. Zomrel 18. mája 2017 vo veku 52 rokov.
 
Príspevok Sochu venovanú Chrisovi Cornellovi odhalia v Seattli až 7. októbra zobrazený najskôr Hlavné správy.