Praha 21. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP– Martin Baumann)

Predseda českej vlády Bohuslav Sobotka na dnešnej hodnotiacej tlačovej konferencii predstavil desať vládnych priorít na rok 2017

Kabinet by mal podľa neho okrem iného presadiť zákon o bezplatnej právnej pomoci a zálohovanom výživnom, zabezpečiť rast platov učiteľov a pracovníkov v kultúre a sústrediť sa na lepšie čerpanie európskych fondov. Píše o tom spravodajská televízia ČT24.

Na snímke premiér ČR Bohuslav SobotkaNa snímke premiér ČR Bohuslav Sobotka

Sobotkova trojkoaličná vláda v januári vstúpi do štvrtého roku svojho fungovania a zároveň začne odpočítavať posledné mesiace svojho pôsobenia. Česko sa totiž začne pripravovať na októbrové parlamentné voľby.

Premiér v tejto súvislosti na svojej hodnotiacej tlačovej konferencii vyhlásil, že jeho kabinet bude naplno fungovať až do konca volebného obdobia. A zároveň predstavil desať priorít, o ktorých presadenie sa chce v nasledujúcich mesiacoch zasadiť.

Spomenul napríklad podporu hospodárskeho rastu, zákon o sociálnom bývaní, valorizáciu platieb za štátnych poistencov alebo situáciu matiek samoživiteliek a zákon o zálohovanom výživnom.

“Chcem, aby kabinet urobil konkrétne kroky, ktoré pomôžu samoživiteľkám. Nie je možné, aby táto vláda skončila a situácia by bola rovnaká, ako keď naša vláda nastupovala,” konštatoval.

Šéf opozičnej ODS Petr Fiala tlačovú konferenciu českého premiéra komentoval slovami, že Sobotka nemá na rok 2017 žiadnu víziu.

“Premiér dnes ako už tradične vo svojich vystúpeniach iba opísal stav, v ktorom sa Česká republika nachádza. Od premiéra by sme ale očakávali predstavenie smeru a vízie, ktorú by chcel v budúcom roku napĺňať,” podotkol Fiala, ktorého citoval server Novinky.cz.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.