Bratislava 14. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)

Prácu počas sviatkov a dní pracovného pokoja, pokiaľ to nie je nevyhnutné ako napr. v prípade lekárov, hasičov, policajtov a iných, považuje SNS za novodobé otroctvo, pričom otrokári sú poväčšine nadnárodné obchodné reťazce. SNS s koaličnými partnermi Smerom-SD a Mostom-Híd predkladá na najbližšiu schôdzu Národnej rady SR návrh novely Zákonníka práce, ktorá má obmedziť prácu v maloobchode počas sviatkov a dní pracovného pokoja s výnimkou nedieľ.

Na snímke zľava predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko, podpredsedníčka SNS Eva Smolíková a podpredseda SNS Štefan ZelníkNa snímke zľava predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko, podpredsedníčka SNS Eva Smolíková a podpredseda SNS Štefan Zelník

“Na Slovensku treba nastaviť pravidlá tak, aby nebolo jedinou možnosťou pre obyčajných pracujúcich uživenie rodiny prácou počas sviatkov a dní pracovného pokoja na úkor času stráveného s rodinou,” uviedol predseda parlamentu a predseda SNS Andrej Danko. Časť spotrebiteľov, ale aj samotných zamestnancov môže podľa jeho slov voľný čas využiť na rozvíjanie tradičných rodinných hodnôt.

Taktiež môžu svoje spoločné záujmy rozvíjať v rôznych oblastiach spoločenského života, na kultúrnych podujatiach či v segmente cestovného ruchu. Táto skutočnosť by sa pritom mala pozitívne prejaviť aj v rozvoji týchto sektorov verejného života. Keď sa vyprázdnia obchodné centrá, zapĺňajú sa turistické chaty, múzeá či kultúrne pamiatky.

“SNS podporuje radšej takto strávený čas so svojimi blízkymi než konzum v klimatizovaných komerčných molochoch. Návrh zákona bude mať pozitívne sociálne vplyvy na zamestnancov a umožní im lepšie zosúladiť pracovný život s rodinným životom,“ povedal predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.