Bratislava 6. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

SNS žiada predsedu vlády Roberta Fica, aby vymenil ministra práce Jána Richtera (obaja Smer-SD). “Obraciame sa na pána Roberta Fica, predsedu vlády SR a predsedu politickej strany Smer-SD, aby vyriešil tento pretrvávajúci a neudržateľný problém personálnou zmenou na poste ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera,” uvádza vo svojom stanovisku predseda poslaneckého klubu SNS v Národnej rade SR Tibor Bernaťák.
Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter (SMER-SD)

Zároveň zdôrazňuje, že poslanecký klub SNS si uvedomuje, že neexistuje iná alternatíva schopná spravovať SR ako spolupráca politických strán Smeru–SD, Mosta–Híd a SNS. “Slovenská národná strana sa cíti byť jej pevnou súčasťou,” konštatuje.
“Vzhľadom na všeobecne známe a dlhodobo medializované skutočnosti týkajúce sa fungovania a riešenia problémov Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR je SNS presvedčená, že vládna koalícia si už ďalej nemôže dovoliť hazardovať s dôverou verejnosti,” dodáva.
Poslancov vo štvrtok (7.9.) okrem ďalších bodov programu a pravidelnej Hodiny otázok čaká mimoriadne rokovanie pléna. Na ňom sa opozícia pokúsi odvolať ministra práce Richtera pre kauzu Čistý deň. Vláda dnes rozhodla, že s Richterovým odvolaním nesúhlasí a návrh opozície považuje za účelový.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.