SNS: Cenu Martina Rázusa dostal cyklistický tréner Kamil Haťapka

SNS: Cenu Martina Rázusa dostal cyklistický tréner Kamil Haťapka

Bratislava 6. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Haťapku vyznamenali aj pri príležitosti jeho životného jubilea 85 rokov
Slovenská národná strana (SNS) pri príležitosti 146. výročia jej vzniku udelila dnes cenu Martina Rázusa cyklistickému trénerovi Kamilovi Haťapkovi. Toto ocenenie SNS každoročne udeľuje osobnosti, ktorá sa významnou mierou zaslúžila o rozvoj národného povedomia a slovenskej štátnosti.
Predseda SNS Andrej Danko (vpravo) odovzdal Kamilovi Haťapkovi najvyššie stranícke ocenenie Rád Martina Rázusa pri príležitosti 146. výročia založenia SNS

Haťapku vyznamenali aj pri príležitosti jeho životného jubilea 85 rokov. Pre predsedu SNS a Národnej rady SR Andreja Danka je Haťapka veľkým inšpirátorom pri riešení problémov v športe. „Je to jeden z prvých členov SNS v 90. rokoch a človek, ktorý ako poslanec v politike svojím prístupom k štátu, k športu ukázal, že jeho úspechy neboli neodôvodnené a že si naozaj zaslúži spoločenský obdiv a úctu,“ uviedol Danko.
Haťapka je rodákom zo Spišskej Novej Vsi. Cyklistike zasvätil celý život. Dodnes ho športoví odborníci považujú za najlepšieho cyklistického trénera v rámci bývalého Česko–Slovenska. Po roku 1989 sa stal jedným z čelných predstaviteľov obnovenej SNS, za ktorú bol v roku 1992 zvolený ako poslanec do Snemovne národov Federálneho zhromaždenia. Neskôr pôsobil ako poslanec NR SR a ako diplomat.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Komentujte :)