Courchevel 20. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Giovanni Auletta)
 
Na slovenskú reprezentantku v zjazdovom lyžovaní Petru Vlhovú čaká počas najbližších dvoch dní v Courcheveli predvianočné vypätie pozostávajúce z dvojice pretekov Svetového pohára. V piatok bude v tejto svetoznámej časti francúzskych Álp na programe obrovský slalom a o deň neskôr slalom

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová

Takto pred rokom sa konal v Courcheveli obrovský slalom a paralelný slalom žien a v atraktívnej disciplíne paralelných jázd Vlhová vo finále len tesne nestačila na Američanku Mikaelu Shiffrinovú. Dvadsaťtriročná Liptáčka rovesníčke podľahla o 4 stotinky.
“Spomienky z vlaňajška sú pekné. Bolo to tesné proti Mikaele, uvidíme, aké to bude teraz. Myslím si, že sme dobre pripravení,” referoval ešte pred stredajším odchodom do Courchevelu Boris Vlha, ktorý je podstatnou súčasťou servisného tímu svojej mladšej sestry.
Podľa jeho slov Petra v uplynulých dňoch riadne odtrénovala potrebné dávky v slalome aj obrovskom slalome v Taliansku a jej nastavenie na preteky je veľmi dobré. “Tri dni sme trénovali obrovský slalom a ďalšie tri dni zase slalom na inom kopci v strediskách Klausbeg a Kronplatz v Južnom Tirolsku. Podmienky boli výborné, dostatok snehu a zima, ‘Obrák’ sme trénovali sami a slalom spolu s Nemkami,” uviedol Boris Vlha.
Počas pretekov v Courcheveli nemá byť dobré počasie, ale zjazdové lyžiarky si v tomto smere nemôžu vyberať. “Nemá byť pekne. Podľa predpovede počasia hlásia na najbližšie dni v Courcheveli sneženie a vietor,” pripomenul B. Vlha.
Petra Vlhová má v tejto sezóne zatiaľ výbornú slalomovú fazónu. Vo všetkých troch podujatiach, ktoré sa rátajú do hodnotenia Svetového pohára v slalome (Levi, Killington, St. Moritz), obsadila druhé miesto za fenomenálnou Shiffrinovou, v obrovskom slalome má zasa na konte siedmu priečku z amerického Killingtonu. “Zatiaľ šliapeme ako hodinky, bodaj by to vydržalo čo najdlhšie,” zaželal svojej sestre aj celému tímu Boris Vlha.
Prvé kolo piatkového obrovského slalomu žien v Courcheveli sa začne o 10.30 h, druhé kolo s tridsiatkou najlepších príde na rad od 13.30 h. V rovnakých časoch sa uskutoční aj sobotňajší slalom.
 
Príspevok Sneženie aj vietor, v Courcheveli bude ďalší diel súboja Shiffrinová -Vlhová zobrazený najskôr Hlavné správy.