Snemovňa reprezentantov zamietla návrh na impeachment Donalda Trumpa

Washington 6. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Alex Brandon)

Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu drvivou väčšinou hlasov v stredu zamietla návrh na ústavnú obžalobu prezidenta USA Donalda Trumpa. Informovala o tom agentúra AP.
Na snímke prezident USA Donald Trump

Príslušný návrh samostatne predložil texaský demokratický kongresman Al Green, pričom jeho krok nepodporili ani lídri demokratickej menšiny v Snemovni reprezentantov. Proti rezolúcii hlasovalo 364 kongresmanov, za bolo 58.
Členovia Snemovne reprezentantov sa odmietli Greenovým návrhom vôbec hlbšie zaoberať. Po jeho prečítaní väčšinoví republikáni iniciovali hlasovanie, prostredníctvom ktorého rezolúciu definitívne “pochovali”.
K republikánom sa v tomto smere pridala aj prevažná väčšina demokratov. Lídri demokratickej menšiny vopred avizovali, že predmetný návrh – napriek legitímnym pochybnostiam o Trumpovej spôsobilosti – nepodporia. Podľa nich nie je ešte na takýto krok vhodná doba.
Niektorí demokrati sa vyjadrili, že je pred prípadným impeachmentom potrebné počkať na výsledky nezávislého vyšetrovania, ktoré má preskúmať údajné zasahovanie Ruska do vlaňajších prezidentských volieb.
Al Green obvinil Trumpa z podpory bigotných a rasistických názorov. Pripomenul pritom prezidentovu nejednoznačnú reakciu na násilnosti v Charlottesville, ako aj jeho zdieľanie nenávistných protimoslimských videí na internete.
Podľa Greena sa pritom Trump dopustil vážnych prechmatov a nie je preto spôsobilý zastávať prezidentský úrad. Navrhoval preto iniciovať ústavnú obžalobu prezidenta (tzv. impeachment) a súdny proces na pôde Senátu, ktorý by mohol vyústiť v Trumpovo odvolanie z funkcie.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)