Praha 31. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:ČT24 Twitter)
 
Poslanecká snemovňa Parlamentu ČR v Prahe nevydala v stredu na trestné stíhanie poslanca KSČM Zdeňka Ondráčka, na ktorého podal trestné oznámenie pre ohováranie renomovaný český textár a neúspešný prezidentský kandidát Michal Horáček

Na snímke Zdeněk Ondráček

Informovali o tom internetové servery Novinky.cz a iDNES.cz.
Obaja protagonisti kauzy sa dostali do sporu po tom, čo KSČM nominovala Ondráčka, niekdajšieho príslušníka pohotovostného pluku VB, ktorý zasahoval proti demonštrantom na Václavskom námestí v roku 1989, za šéfa komisie snemovne pre kontrolu Generálnej inšpekcie bezpečnostných zborov (GIBS).
Proti Ondráčkovej nominácii a pôsobeniu v tejto funkcii sa postavili tisícky ľudí na námestiach a viacerí pravicoví politici vrátane Horáčka.
Ondráček, ktorý napokon rezignoval na túto funkciu, sa vlani v decembri nechal počuť, že Horáček “je podľa dostupných informácií bývalý vekslák a spolupracovník ŠtB s krycím menom Sázkař”. “Takýto človek mi je ukradnutý. Jeho výlevy múdrosti nevyhľadávam, ale dostávajú sa ku mne a potom na niektoré reagujem,” dodal.
Za Ondráčkovo vydanie hlasovalo iba 47 zo 168 prítomných poslancov. Osem desiatok zákonodarcov prevažne z radov KSČM, Okamurovho SPD, ANO i ODS hlasovalo za jeho nevydanie.
Michal Horáček reagoval na rozhodnutie snemovne slovami, že Ondráčkovo nevydanie znamená zvláštne privilégium poslancov, v tomto prípade privilégium beztrestne lživo obviňovať bežných občanov.
 
Príspevok Snemovňa poslanca Ondráčka (KSČM) na trestné stíhanie nevydala zobrazený najskôr Hlavné správy.