Práve oni výraznou mierou pomohli novej knižke Belasé legendy, ktorá uzrela svetlo sveta. „Manžel poskytol množstvo materiálu,“ prezradila Darinka Dubovská, mamina nebohej legendy. V spomínanej publikácii sa píše nielen o Petrovej kariére, ale aj o súkromnom živote. Mama Dubovského sa počas nedeľňajšieho krstu novej knihy skôr držala v ústraní. 


Peter s milovanou mamou Darinou.

Foto: reprofoto Belasé legendy

Skromná žena však napokon predsa len našla toľko sily a po dlhých rokoch sa podelila o smutné spomienky. „Je to stále, ako keby to bolo včera. Aj Petríkova izba vyzerá, ako keby včera odišiel,“ smutne konštatovala mamina, ktorej sa aj po 16 rokoch pri tejto vete tlačili slzy do očí. Nečudo, Peter mal k svojej mamine veľmi blízko. Dôkazom je aj jeho odpoveď na otázku, ktorá žena je podľa neho ideálna. „Moja matka!“


Trofeje Dubovského možno skončia v sieni slávy.
Foto: reprofoto Belasé legendy

Osudný tragický moment, keď sme prišli o fenomenálneho futbalistu, ktorý obliekal i dres Realu Madrid, sa odohral počas dovolenky v stredu 23. júna v roku 2000 v Thajsku. „Nie je pravda, že Peter skákal do vody. Vydal sa fotiť krásy prírody, ale nešťastne sa pošmykol,“ opísala Darina udalosti, ktoré otriasli celým Slovenskom. Petrova mama sa potom nadlho odmlčala, ale napriek tomu na futbal nezanevrela.

„Veľká vďaka patrí aj rodine Slovana, ktorá nám poskytla vstupenky na každý zápas. Ak je fajn počasie, takmer vždy naň s manželom ideme,“ prezradila a zároveň prekvapila krokom, ktorý spolu s manželom Viliamom urobili. „Dúfame, že na novom štadióne Slovana bude nejaká sieň slávy, do ktorej darujeme všetky Peťove trofeje,“ dodala Darinka.