Bratislava 25. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Medializovaná SMS správa, v ktorej obvinený podnikateľ Marian K. písal o “od..baní čuráka”, sa týkala prípadu prípravy vraždy Silvie Volzovej. V rozhovore pre portál Aktuality.sk to povedal predstaviteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák, ktorý bol adresátom správy

Na snímke Jaroslav Haščák

“Bavili sme sa hlavne o médiách, ale aj o zmenkách a Markíze, respektíve o Technopole. V tejto chvíli som však na 95 až 99 percent presvedčený, že esemeska súvisela s vyšetrovaním Pavla R.” povedal Haščák v súvislosti s komunikáciou s Marianom K. Podľa Haščáka niekedy na jeseň 2017 prišiel za ním Marian K. a povedal, že Pavla R. v tejto veci vyšetruje rovnaký tím ako privatizáciu Slovenských elektrární. V tejto súvislosti sa Marian K. vyjadril, že sa pokúsi dosiahnuť výmenu vyšetrovateľov, ktorí riešili prípad Volzová. “V tom čase som to vnímal ako klebetu, ktorej som nevenoval pozornosť. Tá téma ma zaujímala len do tej miery, že privatizácia elektrární bola spájaná s Pentou a kauzou Gorila. Myslím si, že esemeska Mariana K. o „od..baní čuráka“ súvisela s jeho záujmom odstaviť vyšetrovateľa, ktorý riešil prípad Silvie Volzovej a Pavla R.,” povedal Haščák.
Podľa Haščáka sa následne s Marianom K. na túto tému už nebavili. “Považoval som to za klebetu, nevenoval som tomu pozornosť. Zodpovedá tomu aj moja veta v citovanej komunikácii. Formuláciu „povieme si, keď budeme spolu“ používam často aj vtedy, keď ma niečo nezaujíma a nemám chuť sa o tom baviť,” uviedol. Po vražde Jána Kuciaka sa podľa Haščáka s Marianom K. stretli dvakrát. Na otázku, či o tejto veci hovorili, odpovedal, že sa ho pýtal, čo si o tom myslí. “V zásade to odbil tým, že za tým vidí taliansku stopu,” zdôraznil Haščák. Pokiaľ ide o medializované informácie, že ho obvinená Alena Zs. označila za jedného z možných objednávateľov vraždy novinára, Haščák podľa vlastných slov netuší, akú má motiváciu pre tieto tvrdenia. “Pokiaľ viem, formulovala to tak, že si myslí, že je to preto, že mám vplyv a vlastním médiá. Zrejme jej prekážalo, akým bulvárnym spôsobom pokrývali jej osobu niektoré naše médiá. Možno sa mi chcela pomstiť alebo zahrať nejakú hru,” dodal.
 
Príspevok SMS od Mariana Kočnera sa týkala prípadu objednávky vraždy Volzovej, tvrdí Haščák zobrazený najskôr Hlavné správy.