Washington 10. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Chris Carlson)
 
Americký úrad pre bezpečnosť cestnej premávky NTSB začal vyšetrovať nehodu robotického auta Muskovej Tesly. Došlo k nej v utorok (8.5.) v štáte Florida. Neprežili ju dvaja cestujúci, tretí bol zranený. Úrad o tom informoval v stredu (9.5.).

Auto prechádza okolo miesta, kde jedno zo samojazdiacich áut taxislužby Uber zrazilo a usmrtilo chodkyňu v meste Tempe na okraji arizonského Phoenixu v pondelok 19. marca 2018

Miestne médiá uviedli, že elektroauto zišlo pri Fort Lauderdale z cesty, narazilo do múru a začalo horieť. Dvaja 18-roční mladíci haváriu neprežili, tretí skončil v nemocnici.
Vyšetrovanie zatiaľ naznačilo, že nezlyhal autopilot. Sústreďujú sa na požiar batérie, ktorý mohol byť príčinou nešťastia.
Experti zistili, že robotické auto Uberu, ktoré v marci zrazilo v Arizone chodkyňu prechádzajúcu mimo priechodu pre chodcov, ktorá tlačila bicykel, malo zle nastavený program. Uber a aj výrobca čipov Nvidia po nehode zastavili ďalšie testy vozidiel s autopilotom. Na mieste vodiča vtedy sedela žena, ktorá krátko pred nehodou prestala sledovať cestu, preto nemohla na kolíznu situáciu zareagovať.
 
Príspevok Smrteľná nehoda robotického auta Muskovej Tesly zobrazený najskôr Hlavné správy.