Bahrajn 9. apríla 2018 (HSP/RT/Foto:Twitter)
 
Veľká cena Bahrajnu v rámci seriálu F1 sa pre fínskeho jazdca Ferrari Kimiho Raikkonena nevyvíjal podľa predstáv. Navyše, pri jednej zo zastávok v boxe sa stal incident, pri ktorom Raikkonenov monopost vážne zranil mechanika, ktorý podľa dostupných informácií utrpel dvojitú zlomeninu nohy.

Nehoda v boxoch Ferrari počas Veľkej ceny Bahrajnu F1

Fínsky pilot F1, ktorý je na 5. mieste priebežného poradia šampionátu, v nedeľu nedokončil preteky v Bahrajne. Jeho nevydarený víkend vyvrcholil zranením jedného zo svojich mechanikov. Po vstupe do boxov z tretej pozícii dostal Raikkonen zelenú, aby opäť vyštartoval na trať. Zdá sa však, že signál prišiel príliš skoro, keďže jeden mechanik Ferrari stále vymieňal koleso na vozidle.
Zábery z incidentu ukazujú, ako zadná pneumatika vozidla F1 naráža do mechanika Ferrari, pričom zachytáva jeho nohu. Jeho kolegovia sa okamžite ponáhľajú, aby mu pomohli. Podľa tímu Ferrari, mechanik Francesco Cigarini vyviazol z dvojitou zlomeninou nohy.
Táto udalosť tiež viedla k tomu, že Raikkonen zakrátko odišiel z pretekov kvôli problému so zadným kolesom.
Víťaz Veľkej ceny Bahrainu, nemecký jazdec Sebastian Vettel, adresoval zranenému mechanikovi. “Je to zmiešaný pocit, posielam svoje najlepšie priania. Viem, že sa všetci starajú o našich chlapov,” povedal druhý pilot Ferrari.
V rozhovore hneď po pretekoch reagoval Raikkonen na incident so znepokojením: “Neviem, ako je na tom. Určite to nie je pre neho skvelé. Vyštartujem, vždy keď vidím zelené svetlo. Nevidím, čo sa deje za mnou a bohužiaľ som ho zranil. Dúfajme, že bude v poriadku,” dodal fínsky pretekár.
 

 
Príspevok Smola Kimiho Raikkonena na Veľkej cene Bahrajnu F1 vyvrcholila zranením mechanika zobrazený najskôr Hlavné správy.