Smer predstavil ciele pre rok 2017. SaS: “Fico ohlásil konflikty v koalícii. SNS a Most-Híd nie sú ľavicové strany”

Bratislava 12. januára 2017 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

V utorok bola na programe tlačová konferencia vládnej strany Smer-SD, na ktorej súčasný premiér Róbert Fico hovoril o cieľoch strany pre rok 2017. Podľa jeho slov sa chce zamerať na domáci front a energetiku. Takisto chce prijať viaceré „ľavicové opatrenia“, ktoré majú pomôcť v boji proti „politickým diletantom“. Liberáli však tento rok očakávajú veľké nezhody medzi vládnymi stranami.

Na snímke zľava podpredsedovia strany Smer-SD Robert Kaliňák, Peter Žiga, predseda strany Smer-SD Robert Fico a podpredseda Smer-SD Peter Pellegrini počas spoločného vyhlásenia predstaviteľov strany na tému "Rok 2017 – rok akcie"Na snímke zľava podpredsedovia strany Smer-SD Robert Kaliňák, Peter Žiga, predseda strany Smer-SD Robert Fico a podpredseda Smer-SD Peter Pellegrini počas spoločného vyhlásenia predstaviteľov strany na tému “Rok 2017 – rok akcie”

“Máme eminentný záujem všetku energiu v roku 2017 vrhnúť na domáci front. Najlepšou hrádzou proti extrémizmu a diletantom je, ak ľudia dôverujú vládnej štruktúre. Ak dôverujú, že je schopná prinášať výsledky, ale predovšetkým, ak dobré hospodárske výsledky sa pretavia do každodenného života,” povedal premiér Robert Fico na začiatku konferencie. Ficov prejav priniesla televízia TA3. 

“Smer-SD je ľavicová sociálno-demokratická strana a máme eminentný záujem robiť politiku tohto druhu,” dodal a zdôraznil, že ministri jeho vlády budú robiť výlučne ľavicové opatrenia.

Ale ako donúti pravičiarov k ľavicovým opatreniam? Túto otázku si položili predstavitelia strany SaS, ktorí sa na svojej stránke vyjadrili k premiérovým slovám.

„Rok 2017 bude rokom eskalácie konfliktov vo vládnej koalícii. Naznačuje to razantný nástup takzvaných ľavicových riešení, ktoré predseda vlády a predseda Smeru-SD ohlásil v utorok (10. 1.) na tlačovej konferencii,“ píše sa v článku na stránke strany SaS.

Podľa predstaviteľov liberálnej strany sú tieto slová o energetike a ľavicových riešeniach len rozdávaním milodarov a populistickými rečami, s ktorými ostatné vládne strany nemusia súhlasiť.

„Strany SNS a Most-Híd však nie sú ľavicové a na rozdiel od Smeru nečelia výraznému úbytku popularity. Slovenská národná strana dokonca preberá časť voličov Smeru. Ľavicové riešenia, ako ich poznáme z predvolebných sociálnych balíčkov, sú v podaní Smeru len rozdávaním milodarov, ktoré zaplatili daňoví poplatníci. Tieto riešenia nesmerujú ani k zlepšeniu stavu spravodlivosti v krajine, vzdelávania, zdravotnej starostlivosti či k zlepšeniu podnikateľského prostredia, ktoré generuje nové pracovné miesta a vyššie mzdy,“ uvádzajú poslanci SaS.

Na záver sa ešte okrajovo vyjadrili k predčasným voľbám, ktoré je však v súčasnej situácii ťažko predpokladať.

„Nedá sa povedať, či rozbroje vo vládnej koalícii povedú v roku 2017 k jej rozpadu, ale nedá sa to ani vylúčiť. Strana SaS je preto pripravená na akékoľvek vývojové scenáre,“ uzatvorili liberáli.

Pod stanoviskom sú podpísaní traja podpredsedovia strany SaS: Ľubomír Galko, Jana Kiššová a Jozef Mihál.

Juraj Paška

ZDROJ >>

Komentujte :)