SME tvrdí, že Vaľová na ich redaktorov zavolala políciu. Vaľová: Vystrašili dcéru, jeden z novinárov mal na hlave kapucňu a snažil sa vojsť na náš pozemok

Bratislava/Humenné 20. novembra 2018 (HSP/Foto:napalete.sk)
 
Redaktori denníka SME chceli po voľbách hovoriť s poslankyňou Národnej rady a končiacou primátorkou Humenného Janou Vaľovou (Smer-SD). Poslankyňa s denníkom, ktorý proti nej šíril antikampaň, odmietla diskutovať a situácia sa vyostrila až tak, že na miesto bola privolaná policajná hliadka

Na snímke Jana Vaľová

Novinári najskôr primátorku hľadali v úrade, následne u nej doma a nemali problém ani bez súhlasu vstúpiť na cudzí pozemok. “K jej dverám nie je problém sa dostať. Bránka na betónovom múre je len ledabolo privretá. Na plote však nie je zvonček,” opisuje SME vo svojom článku postup redaktorov.
Po tom, čo si reportéri dlho obzerali a fotili dom Vaľovej na miesto prišla polícia a požiadala mužov zo SME o identifikáciu, predloženie dokladov a novinárksych preukazov. Video zverejnené denníkom ukazuje, že preukazy nemali.
Policajti viackrát vysvetlili, že sú opatrní, pretože v oblasti sa v minulosti udialo viacero vlámačiek. Redaktori zo SME Erd a Krempaský uviedli, že pripravujú reportáž o primátorke Vaľovej. Na výzvu polície však nevedeli predložiť preukaz z redakcie. Jeden z novinárov následne na internete ukazoval policajtom, že ide o zamestnanca SME.
Denník SME v nadpise článku uvádza, že Vaľová zavolala na redaktorov políciu. Policajti na mieste viackrát potvrdili, že oznam neprišiel od primátorky.
O stanovisko sme požiadali samotnú poslankyňu NR SR:
“Dňa  14. novembra som nebola doma. Moja dcéra Zuzana si všimla, že okolo nášho domu chodili viac ako hodinu dvaja muži. Jeden z nich mal na hlave kapucňu a snažil sa vojsť na náš pozemok, potom však zrejme zaregistroval vystrašenú Zuzku, ako sa pozerá von cez žalúzie,” uviedla Vaľová.
“Okrem toho máme na dome kamerový systém, možno si všimol práve ten. Na to naďalej chodili okolo domu. Na našej ulici sa nedávno stalo viacero vlámaní, preto na nich dcéra v strachu zavolala políciu, navyše mi pred domom parkovalo moje súkromného auto z roku 2010,” dodala.
“Pre mňa je absolútne nepochopiteľné, že sa títo pseudonovinári nepreukázali novinárskym preukazom ani na Mestskom úrade, kde boli opäť raz nahrávať radových zamestnancov, ale ani polícii, ktorá ich prišla skontrolovať k nášmu domu. Som vďačná policajtom, že si konali svoju prácu napriek arogantným poznámkam „novinárov“, primárnou  úlohou polície predsa musí byť pomáhať a chrániť,” ozrejmila tiež Vaľová.
“Slovensko žije v novom zriadení – v mediokracii, kde sa za novinové články zavrhujú ľudia, končia vo svojich zamestnaniach, rozpadajú sa im rodiny. „Novinári“ sú prokurátormi, sudcami aj katmi v jednej osobe. To, čo vyrobili pred voľbami z Humenného, bola čistá politická propaganda, počas ktorej neváhali porušovať zákony, nahrávať si neoprávnene ľudí a potom to zverejňovať. Kedy sa takouto „prácou“ živili agenti ŠtB. Dnes ju robia strážne psy demokracie,” uviedla.
“Som veľmi zvedavá, či ten náhly záujem o Humenné vydrží aj naďalej a my si budeme môcť na dennej báze čítať desiatky článkov v Denníku N, Aktualitách či Korzári aj o novom primátorovi. Nerozumiem, kam až chcú niektoré zájsť a čo ich motivuje k takémuto konaniu? Lebo novinárska etika to určite nebude,” dodala na záver Vaľová.
 
 
 
Príspevok SME tvrdí, že Vaľová na ich redaktorov zavolala políciu. Vaľová: Vystrašili dcéru, jeden z novinárov mal na hlave kapucňu a snažil sa vojsť na náš pozemok zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)