Bratislava 4. júla 2018 (HSP/Foto: TASR – Pavol Zachar)
 
Iniciátori protestov Za slušné Slovensko svojim krokom, ktorým sa už oficiálne a verejne zapojili do politického boja v komunálnych voľbách, vyvolali vlnu kritiky, ale hlavne prebudenia sa do reality mnohých politikov.

Na snímke zástupcovia z iniciatívy Za slušné Slovensko sprava Veronika Bruncková, Juraj Šeliga a vľavo Karolína Farská

Viacerí politici reagovali na postup iniciatívy Za slušné Slovensko na tlačových konferenciách, ale aj statusmi na sociálnej sieti. O stanovisko k politickým krokom iniciátor sme požiadali aj parlamentné strany, nateraz odpovedali SaS a SNS (viac TU).
Dnes vám prinášame stanovisko strany Borisa Kollára Sme rodina a Ľudovej strany Naše Slovensko:
„Doteraz to bola iniciatíva mladých ľudí, ktorú sme rešpektovali a vítali, ale od dnes sa na nich budeme pozerať tak, ako keby to organizovala akákoľvek iná politická strana, teda to budeme brať ako politický míting,“ uviedli z tlačového oddelenia Sme rodina.
„Samozrejme, nebudeme sa na týchto mítingoch zúčastňovať, lebo doteraz tí ľudia na námestiach neboli voliči “Za slušné Slovensko”, ale boli to ľudia, ktorí chceli vyjadriť svoj nesúhlas a nespokojnosť s vládou a stavom spoločnosti. Ale medzi tými ľuďmi boli voliči rôznych politických strán. Dnes sa situácia mení a nám je len jedna vec ľúto – že títo mladí ľudia len ohlásili vstup do politiky a už kádrujú,“ dodali.
„Keďže majú názov “Za slušné Slovensko”, tak im chceme odkázať, že je veľmi neslušné, keď sa stavajú do úlohy kádrovníkov a majiteľov pravdy,  teda majiteľom rozhodnutia kto je slušný a kto nie. Svojim rozhodnutím podporiť len nezávislých kandidátov – tým chcú teda povedať, že iba nezávislí kandidáti sú slušní? Na ľudí, a tým pádom aj na týchto kandidátov sa nedá pozerať iba na to, či je nezávislý, ale čo je za ním.“
„Ja osobne (Boris Kollár – pozn. red.) si nemyslím, že kandidát, len preto že je politický, musí byť zároveň aj neslušným človekom. Takže im odkazujem trocha sebareflexie pri štarte,“ dodal predseda strany a poslanec NR SR Boris Kollár.
 
Za slušné Slovensko je treťosektorový projekt vytvorený za účelom prevzatia moci
„ĽS Naše Slovensko sa k aktivitám iniciatívy Za slušné Slovensko stavala vždy opatrne. V princípe podporujeme aktivity smerujúce k ukončeniu skorumpovanej vlády SMERu, SNS a MOSTu-HÍD. Uvedomujeme si však, že iniciatíva Za slušné Slovensko je treťosektorový projekt vytvorený za účelom prevzatia moci tými „správnymi slušnými ľuďmi“,“ uviedol Milan Uhrísk podpredseda ĽSNS a poslanec NR SR.
„Samozrejme, vždy keď hovoria o „správnych“ a „slušných“ ľuďoch, tak maľujú seba na stenu. Očakávali sme, kedy sa začnú otvorene politicky angažovať. Netrvalo to dlho. Svoju politickú líniu načrtli už prostredníctvom družného stretnutia s Kiskom. Teraz v tom trende len pokračujú. Nečudovali by sme sa, keby nakoniec skončili na kandidátke nejakého nového marketingovo-politického projektu,“ dodal.
„Osobne iniciátorom zo „Slušného Slovenska“ neupieram právo odporúčať, koho voliť a koho nie. Ale rovnako majú aj ostatní ľudia právo ich nepočúvať a voliť výlučne podľa svojho vedomia a svedomia,“ upozornil na záver Uhrík.
 
Príspevok Sme rodina iniciátorom protestov: Máte názov “Za slušné Slovensko”, je preto veľmi neslušné, keď sa staviate do úlohy kádrovníkov a majiteľov pravdy zobrazený najskôr Hlavné správy.