Bratislava  17. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Predseda Smeru-SD Robert Fico bol takmer po siedmich rokoch vypovedať na polícii v kauze Gorila. Ako ďalej uvádza na svojej internetovej stránke denník SME, novinám to potvrdila hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Denník pripomína, že Gorila je údajný spis Slovenskej informačnej služby, ktorý sa na internete objavil na konci roku 2011

Na snímke Robert Fico

Zaoberá sa rozhovormi politikov a šéfa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka o províziách a korupcii za druhej vlády Mikuláša Dzurindu z SDKÚ v odpočúvanom byte na Vazovovej ulici v Bratislave. “Jediným z aktívnych politikov, ktorých spis spomína medzi návštevníkmi bytu, je šéf vtedy opozičného Smeru Fico, na stretnutí si vypýtal cocakolu.
Na otázky, či v byte bol, nikdy priamo neodpovedal,” uvádza denník. Penta od začiatku kauzy popiera pravosť spisu. Polícia podľa SME autenticitu spisu naopak pripúšťa. „Autenticita sa do značnej miery potvrdzuje. Z dôvodu ochrany utajovaných skutočností nie je možné sa k veci bližšie vyjadriť,“ povedal pre denník ešte v roku 2015 vtedajší šéf vyšetrovacieho tímu Marek Gajdoš.
 
Príspevok SME: Fico po takmer siedmich rokoch vypovedal v kauze Gorila zobrazený najskôr Hlavné správy.