Bratislava 8. júna 2019 (HSP/Foto:TASR-AP Photo, File)

Britský paleontológ Dr Darren Naish tvrdí, že všadeprítomnosť smartfónov s fotoaparátom dokazuje, že príšera Loch Ness je len obyčajný mýtus. Keby Lochnesská príšera existovala, už by ju, podľa odborníka z Univerzity v Southamptone, niekto vyfotografoval. To isté platí aj pre iné „mýtické tvory“, ako sú himalájsky Yeti, austrálsky Bunyip a americký Bigfoot. Informuje Telegraph

Na nedatovanej archívnej snímke tmavé obrysy údajne lochnesskej príšery v Škótsku

“Každý má dnes dobrý telefón,” povedal Dr Naish. “Každý by si myslel, že fotografie budú kvalitnejšie a bude ich viac, ale na jediných fotografiách, ktoré sa objavili, sú malé fľaky nízkeho rozlíšenia niekde v diaľke. Fakt, že doteraz nemáme záznamy, ktoré by sme mali už dávno mať, bije na poplach. Všetko naznačuje tomu, že je to len obyčajný prvok kultúry, či viery.”

Zatiaľčo predaj telefónov vybavených fotoaparátmi stúpa, naopak počet záznamov o lochnesskej príšere klesá. Dokonca aj tie, ktoré sa objavia, sú nepresvedčivé, tvrdia kryptozoológovia.

A čo viac, väčšina tvrdí, že je nepravdepodobné, že by tvor, ako napríklad Nessie – ktorý sa údajne podobá chladnokrvnému plazu – mohol prežiť v studených škótskych vodách. Taktiež povedali, že 22 tonové množstvo rýb v jazere by nedokázalo uživiť také veľké monštrum, akým sa Loch Nesska zdá byť. Skeptici ešte dodávajú, že ak by niekedy v jazere takýto tvor existoval, už dávno by sa našla kostra.

V roku 2003 sa BBC zorganizovalo veľké hľadanie príšery, pri ktorom použili 600 sonarových zariadení, ale nič neobjavili.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj