Portimao 16. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Slovenský Slovnaft Rally Team figuroval po piatom dni motocyklovej Šesťdňovej v Portugalsku v klubovej súťaži na 10. mieste. Slovnaft Rally team sa vrátil na 10. miesto, BMT Bross team I. sa posunul na 25. miesto a BMT Gottbros team II na 49. miesto

Na snímke slovenský motocyklový reprezentant Štefan Svitko

Líder Slovnaft Rally teamu Štefan Svitko bol v priebežnom poradí individuálnej súťaže jazdcov svojej triedy C2 na 8. mieste, vedie i naďalej štvornásobný majster sveta Antoine Meo. Ďalší dvaja jazdci Slovnaft Rally teamu jazdia v kategórii C1 a v priebežnom poradí boli Martin Giertl na 15. mieste a Rastislav Kokavec na 21. mieste. Pred Kokavcom bol na 20. mieste v C2 líder druhého klubového tímu SMF – BMT Gottbros team I. Martin Gottvald. Jeho tímový kolegovia Filip Klabačka a Adam Gottvald figurovali na 31. a 43. priečke v triede C2. BMT Gottbros team II. je zložený z dvoch jazdcov a tohtoročnej medzinárodnej majsterky SR Gabiky Čipkovej, ktorá bola v individuálnom hodnotení triedy C1 na 67. pozícii. Pred ňou na 47. mieste je druhý člen tohto tímu Peter Murgaš, tretí člen tímu Petr Borkovec po piatku figuroval na 77. mieste v triede C2.

V klubovej súťaži vedie i naďalej americký tím XC Gear, český KBS TEAM-CZ je na piatom mieste, druhý český tím Motosport Božkov je na 11. mieste. Informovala o tom v tlačovej správe Slovenská motocyklová federácia (SMF).

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj