Val Gardena 19. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP Photo-Marco Trovati)
 
Slovinka Ilka Štuhecová triumfovala v stredajšom super G žien v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 2018/2019 v talianskej Val Gardene. Nadviazala tak na utorkové víťazstvo v zjazde v rovnakom stredisku

Na snímke Slovinská lyžiarka Ilka Štuhecová

Na druhom mieste skončili dve pretekárky. Tina Weiratherová z Lichtenštajska a Rakúšanka Nicole Schmidhoferová stratili na víťazku iba 5 stotín sekundy. Štvrtá v poradí Švajčiarka Jasmine Fluryová zaostala za Štuhecovou len o 6 stotín sekundy.
Dvadsaťosemročná Štuhecová slávi deviaty triumf v pretekoch SP a tretí v super G. Druhý triumf v aktuálnej sezóne Svetového pohára dosiahla iba tri týždne po návrate na súťažné zjazdovky po ťažkom zranení kolena, ktoré ju odstavilo z diania na celú uplynulú sezónu. V sezóne 2016/2017 vybojovala dva malé glóbusy za celkový triumf v SP v zjazde a alpskej kombinácii a v super G obsadila celkovú druhú priečku. V spomenutej sezóne Štuhecová ovládla sedem pretekov, trinásťkrát bola na pódiu. Vrcholom súťažnej zimy v jej podaní bolo zlato v zjazde na MS 2017 v Sankt Moritzi.
V 52-člennom štartovom poli nefigurovala v stredajších pretekoch žiadna slovenská reprezentantka. Petra Vlhová sa najbližšie predstaví v piatkovom obrovskom slalome vo francúzskom Courcheveli.
 
Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2018/2019 – Val Gardena (Tal.) – streda – výsledky:
Super G žien: 1. Ilka Štuhecová (Slovin.) 1:31,87 min, 2. Tina Weiratherová (Licht.) a Nicole Schmidhoferová (Rak.) obe +0,05 s, 4. Jasmine Fluryová (Švaj.) +0,06 s, 5. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,24, 6. Francesca Marsagliová (Tal.) +0,29
 
Príspevok Slovinka Štuhecová ovládla vo Val Gardene po zjazde aj super G zobrazený najskôr Hlavné správy.