Bratislava 12. decembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Poslanec Národnej rady a prezidentský kandidát Milan Krajniak (Sme rodina) uviedol, že symbolom francúzskej arogancie je prezident Emmanuel Macron a jeho slovenskými ekvivalentami sú šéfovia vládnych strán Robert Fico (Smer-SD) a Andrej Dnako (SNS) Krajniak do tejto skupiny zaradil aj ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera (Smer-SD).

Na snímke Milan Krajniak

Milan Krajniak to napísal na Facebooku v súvislosti s rozširujúcimi sa protestami “žltých viest”.
“Zvyšovanie cien energií, pohonných hmôt a bývania, nepripomína vám to niečo? Lenže Francúzov už prešla trpezlivosť s pokrytectvom prezidenta Macrona, ktorý vodu kázal, ale drahé francúzske víno pil?” Podotkol Krajniak.
Macron podľa neho Francúzom tvrdil, že zvyšuje ceny benzínu, aby ich naučil kupovať si elektromobily. “Ale akosi mu nedošlo, že bežný Francúz žijúci na vidieku nemá na to, aby predal svoj 5-ročný Peugeot a kúpil si nový drahý elektromobil.”

“Naši páni Fico, Danko a Richter sú takí istí. Tvrdia nám, že Slovákom sa už nechce za 1 000 robiť. Preto treba povoliť dovoz Srbov a Ukrajincov, ktorí budú robiť za 500 eur. Len nám akosi zabudli povedať, že tie naše automobilky Slovákom nikdy 1000 eur v čistom nedajú, ak budú môcť najať Srba alebo Ukrajinca za 500 eur.”
Krajniak vyzval, aby sa ľudia nedali týmito pánmi pomýliť. “My Slováci sme šikovný národ a nie sme takí hlúpi, za akých nás páni veľkomožní považujú. Už tam dlho nebudú,” myslí si poslanec hnutia Sme rodina.

 
Príspevok “Slovenskými Macronmi” sú podľa poslanca Krajniaka Fico, Danko a Richter zobrazený najskôr Hlavné správy.