Bratislava 7. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)

Slovenský zväz protifašistických bojovníkov so znepokojením pozoruje politizáciu kriminálneho činu vraždy novinára a jeho priateľky a jej zneužitie na destabilizáciu demokracie a ústavného poriadku v SR.
Na snímke čestné osadenstvo počas XVI. zjazdu Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov 20. júna 2015 v Banskej Bystrici.

Vražda Jána Kuciaka a jeho priateľky bol zločin, ktorý si zasluhuje najprísnejšie potrestanie páchateľa/ov aj objednávateľa/ov ich vraždy. Všetci, ktorí sú úprimne za jej objektívne vyšetrenie, volajú po posilnení ministerstva vnútra a polície. A všetci tí, ktorí sú proti jej vyšetreniu, volajú po zavlečení spoločnosti na scestnú politiku a po nadvláde chaosu.
Obraciame sa na členov SZPB, na naše partnerské organizácie, na občanov Slovenska, aby sa nedali zneužiť a nenechali sa oklamať politizáciou trestného činu na destabilizáciu spoločnosti, demokracie a ústavného priadku SR.
Sme presvedčení, že Polícia SR a Generálna prokuratúra SR vyšetrením tohto ohavného činu odhalia vraha obetí, ako aj objednávateľa tejto vraždy. Zo strany Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov majú na to plnú podporu.
Predsedníctvo Ústrednej rady SZPB
V Bratislave, 5. 3. 2018

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.