Bratislava 26. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)
 
Slovenský rezort diplomacie sa rozhodol bezodkladne predvolať veľvyslanca Ruskej federácie na Slovensku a požiadať ho o vysvetlenie k prípadu bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa otráveného v Británii.

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák

Slovenská republika zároveň útok jednoznačne odsúdila a prihlásila sa k záverom Európskej rady z 22. marca, na ktorej štáty vyjadrili svoju podporu Británii. Tá útok na Skripaľa a jeho dcéru Juliju pripisuje Rusku. Ministerstvo zahraničných vecí zároveň informovalo, že Slovensko si vyhradilo právo prijať v súvislosti s týmto prípadom ďalšie kroky.
“Vývoj situácie ako aj odpovede Ruska na výzvy, ktoré mu adresovali štáty EÚ – vrátane Slovenska – ovplyvní ďalšie kroky, ktoré sme v tejto veci pripravení zvážiť,” povedal pre TASR hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Susko.
Spojené kráľovstvo ruských diplomatov vyhostilo, podobne plánuje urobiť aj ďalších 14 členských krajín EÚ. Americký prezident Donald Trump v reakcii na prípad nariadil vyhostiť 60 ruských diplomatov a zatvoriť ruský konzulát v meste Seattle.
 
Príspevok Slovenský rezort diplomacie v súvislosti s kauzou Skripaľ predvolal ruského veľvyslanca na Slovensku zobrazený najskôr Hlavné správy.