Po incidente, ktorý sa odohral okolo 20.00 h na vianočnom trhu na námestí Breitscheidplatz neďaleko symbolu západnej časti Berlína prehovoril ako prvý Ondrej Duda. „Som v poriadku,“ hlásil na sociálnej sieti svojim známym rodák zo Sniny. 

Nákladné vozidlo vošlo cez chodník na trh, kde sa zastavilo tesne pred vianočným stromom. Po jeho „výjazde“ zahynulo 12 ľudí a ďalšie desiatky sú vo vážnom stave. „Súcitím so všetkými čo ich to postihlo. Majte sa radi všetci,“ povedal na margo obetí Ondrej Duda. 

Podľa polície ide pravdepodobne o teroristický útok.Podľa nemeckých médií nákladné auto šoféroval muž, ktorý do krajiny prišiel tento rok ako utečenec z Pakistanu. 

Ondrej Duda sa momentálne zotavuje po operácii zraneného kolena. Podľa všetkého by mal stihnúť zimné sústredenie svojho nemeckého klubového zamestnávateľa Herthy Berlín, ktoré sa uskutoční 7. – 14. januára na baleárskom ostrove Mallorka. 

V meste počas krvavých útokov bol aj ďalší slovenský reprezentant Peter Pekarík, ako on vníma masaker na vianočných trhoch, sa dočítate v stredajšom vydaní denníka Plus JEDEN DEŇ.