Bratislava 22. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Slovenskú a českú vládu čaká v Košiciach spoločné rokovanie. Zídu sa 17. septembra, zasadnutie bude venované 100. výročiu vzniku Československej republiky. Vyplýva to z materiálu, ktorý v stredu schválila vláda.

Na snímke zľava podpredseda vlády a minister financií SR Peter Kažimír, predseda vlády SR Peter Pellegrini a podpredseda vlády SR pre investície a infromatizáciu Richard Raši

“Spoločné rokovanie vlád oboch štátov sa stalo už každoročnou tradíciou a potvrdzuje nadštandardnosť vzťahov a blízkosť oboch krajín a ich obyvateľov,” konštatuje sa v materiáli z dielne ministerstva zahraničných vecí.
Na zasadnutí majú vlády hovoriť o projektoch dvojstrannej spolupráce v oblasti hospodárstva, dopravy a infraštruktúry, cezhraničnej spolupráce, obrany a vnútra. Tiež prediskutujú aktuálne témy európskej a medzinárodnej agendy.
Spoločné rokovanie vlád sa bude konať na základe dohody šéfov kabinetov Petra Pellegriniho (Smer-SD) a Andreja Babiša. Pôjde o šieste spoločné zasadnutie vlád oboch štátov v plnom zložení. Doteraz posledné spoločné rokovanie sa uskutočnilo 4. septembra 2017 v Lednici.
 
Príspevok Slovenský a český kabinet sa v septembri zíde na spoločnom rokovaní zobrazený najskôr Hlavné správy.